Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime

AIOdense – Fredag 6 marts: Film-aften: Grave of the Fireflies

AIOdense - Grave of the Fireflies

Foreningen AIOdense finder lommetørklæderne frem, for denne fredag er der lagt op til at vi alle sidder og tuder når vi ser den måske bedste animerede krigs-film nogensinde: Grave of the Fireflies, der er lavet af Studio Ghibli.

Filmen startes omkring klokken 19 (med forbehold for udslag pga tid brugt på nyheder, der begynder efter kl 18, osv.).

Foreningen skal nok sørge for lommetørklæder, og for at være på den sikre side tager vi også den anden film, som den oprindeligt blev vist sammen med i biograferne med til at muntre folk op med bagefter (hint: den handler om en nabo, det var en ond kombination).

AIOdense - Grave of the Fireflies

Foreningen AIOdense holder til på:

  • Nørregade 60
  • 5000 Odense C
  • Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
  • Ring på telefon 91 80 08 70 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

 

Klik for at kommenterer

Skriv en kommentar

X