Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime

Lupin III 2015 TV anime trailer

Lupin III 2015 TV anime trailer

Lupin III mangaen blev udgivet første gang i 1967, og serien har bibeholdt sin popularitet lige siden og har afledt flere manga serier, TV anime serier, anime og live-action film og endda en musical. Her i efteråret 2015 begynder den femte Lupin II TV anime serie så på TV.

Den ny serie foregår i  iItalien og San Marino og handler om Lupin III da han var i 20erne. Medens de sidste par Lupin III anime serier har været rettet mod børn vil denne serie forsøge at få noget mere realisme med men samtidig bibeholde dens strejf af fantasi og komiske elementer. Den bliver helt klart en serie som hardcore voksne fans der så den første anime serie for 40 siden kan se frem til.

TV anime series er allerede begyndt i Italien, hvor den havde premiere på Italia 1 kanalen den 29 august 2015, men den begynder først om en måned, den 1 oktober 2015, i Japan på NTV kanalen.

Den nyeste trailer

Tidligere trailer

Folkene bag

  • Originalt værk: Monkey Punch
  • Hoved instruktør: Kazuhide Tomonaga
  • Instruktør: Yuuichirou Yano
  • Musik: Yuji Ohno
  • Animations produktion: Telecom Animation Film

Nøgle billede

Lupin III (2015) kommer til juli
Kilde Den officielle hjemmeside for den ny sæson af Lupin III
Kilde Tokyo Otaku Mode

Klik for at kommenterer

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Lignende

Anime

Ash' stemmelægger synger Pokémon temaet en sidste gang inden hun stopper i rollen.

Anime

Den ny udgave af fortællingen om vandringsmanden Kenshin kommer til sommer.

Anime

Historien om en fyr der får 100 kærester kommer som anime i år.

Anime

Her er en trailer for kommende forårs-serie om en kontoransat der mister sin mødom til et yakuza medlem.