Traditionen tro holder AIOdense årets julefrokost en af de to første fredage i det nye år, og selvfølgelig gør vi det igen for 2016 – så selvom fredagen er i 2017 er det julefrokosten for 2016. Forvirret? Det håber vi ikke du er over maden: det er nemlig sammenskuds-gilde som vi plejer, alle tager noget mad med de gerne vil dele med andre. Vi foreslår dog at folk går nogle stykker sammen for at undgå at vi ender med mere mad end vi kan spise!

Vi satser på at spise klokken 18, så alle skal komme med maden senest 1745, tidligere hvis den skal forberedes!
Vi har som sædvanlig Ungdomshusets Cafe og køkken så folk kan varme maden, men vi vil kraftigt foreslå at de laver den hjemmefra da køkkenet på trods af at det er et industri-køkken hurtigt bliver fyldt hvis alt for mange vil lave mad samtidig.

Der vil selvfølgelig også være pakkespil i år. Reglerne er som vi plejer: alle skal have to gaver med til mindst 20kr/styk. Spillet foregår så sådan at alle ender med mindst én gave til sidst.

Skriv meget gerne her hvad du tager med af mad.

AIOdense – Fredag 6 januar 2017 – Julefrokost

Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon 31 89 94 66 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Kategoriseret i:

Tagged i:

, , ,