Der er for en gang skyld ikke glemt en del ting i foreningen AIOdense som folk ikke har hentet, og foreningen har heller ikke så mange ting vi ikke bruger mere. Men det er dog næsten præcis et år siden vi holdt auktions-dag sidst, så derfor holder vi en auktions dag igen for at give medlemmerne et sted at sælge ting de ikke bruger mere*.

Hvis du har noget du gerne vil have solgt så tag det med og vi forsøger at auktionere det væk også, men kontakt gerne formand (Erik) eller kasserer (Britta) først så vi ved hvor meget der kommer. Auktionen begynder omkring klokken 19, men kom endelig tidligere så tingene kan vises frem inden for at skabe interesse.

* Disse ting skal på en eller anden måde have en smule relation til foreningens tema. På den måde er vi alle sikre på at der er en chance for at få tingene solgt, da vi så rammer folks interesser.

AIOdense – Fredag 3 februar 2017 – Auktionsdag

Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon 31 89 94 66 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Kategoriseret i:

Tagged i:

, , ,