Find maden frem, for det er tid til sammenskudsgilde i AIO igen! Nu er høsten ved at være forbi, ikke at det har nogen betydning for de fleste i foreningen, men det er en god undskyldning for at holde en “høst”fest i foreningen!

Som vi plejer bliver det som sagt et sammenskudsgilde, hvor folk tager det med de har lyst til. Skriv dog gerne her på begivenheden hvad du tager med, så vi kan koordinere en lille smule*.

Vi er på 3 salen til denne fredag, ligesom normalt, men foreningen har to små kogeplader så folk kan varme ting de har med i gryder / stege på pander, og vi arbejder på at få nogle termo-kasser også. Folk må dog selv tage serveringsfade og den slags med, og det samme gælde bestik hvis man vil spise med noget bedre end plastik.

Vi satser på at åbne “buffeten” klokken 18, så sørg meget gerne for at være der med din mad klar senest 17:45.

* Hvis vi kender dig godt kan det være at et bestyrelsesmedlem henvender sig når vi er tæt på festen og spørger om du kan have noget andet med, så vi ikke ender med 20 personer der har rugbrød med og intet pålæg.


Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon 31 89 94 66 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Kategoriseret i:

Tagged i:

, , ,