Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime-miljø

AIOdense – Fredag 20 juli 2018 – Festivaler i Japan

AIOdense – Fredag 20 juli 2018 – Festivaler i Japan

Foreningens egen beskrivelse:

Japanerne elsker festivaller med boder med mad, traditionel musik og forskellige former for spil. Der er særligt mange her om sommeren, og den mest kendte er tanabata, der bygger over en ret sød myte. Kom og hør om disse festivaller denne fredag.


Som normalt er der “nyheder fra Japan” klokken 18 (eller kort derefter). Dagens tema kommer på derefter, typisk omkring klokken 19-19:30 alt efter hvornår nyheder slutter plus en halv time derefter til at hente forsyninger og/eller mad.


Foreningen AIOdense holder til på:Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon-nummeret i døren for at blive lukket indForeningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Klik for at kommenterer

Skriv en kommentar

X