Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime-miljø

AIOdense – Fredag 23 juni 2017 – Børne anime

AIOdense – Fredag 23 juni 2017 – Børne anime

Sidder du nu og ser tegnefilm igen, det er da for børn! Det er i hvert fald anime serier hvor børn er den primære målgruppe som AIOdense ser denne fredag – men husk at japanerne inddeler det lidt anderledes end os, så ting som Naruto er beregnet til 10 årige…

Hvis du har nogle yndlings børne anime serier på DVD/BD eller lovlige streaming steder som Crunchyroll eller Netflix (en del Pokémon kan bl.a. findes der) så tag det med denne fredag og vi skiftes til at smide anime på storskærm.


Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon 31 89 94 66 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Klik for at kommenterer

Skriv en kommentar

pointing
X