Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime-miljø

AIOdense – Fredag 30 juni 2017 – Idoler

AIOdense – Fredag 30 juni 2017 – Idoler

Idol industrien er stor i Japan med en indtægt på mange milliarder, men hvad er et idol egentlig og hvorfor er japanerne så vilde med dem? Det og anden info om japanernes idol-dyrkelse vil der blive fortalt om i AIOdense denne fredag, hvilket også betyder at en masse japansk musik (mest pop) og set video dertil.
Idoler er dog ikke kun rigtige mennesker folk elsker som idoler, der er også en lang række animeer der handler om piger der synger, så vi kigger også på nogle af disse i forhold til de “virkelige” idoler.


Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon 31 89 94 66 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Klik for at kommenterer

Skriv en kommentar

pointing
X