Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime-miljø

AIOdense – Fredag 7 juli 2017 – Sommerfest

AIOdense – Fredag 7 juli 2017 – Sommerfest

Vanen tro holder AIOdense en sommerfest i starten af sommerferien hvor vi griller*, så tag noget kød med og noget tøj på der kan klare at blive vådt og kom og hold en hyggelig sommerfest med andre japan nørder.

Hvorfor tøj der kan tåle at blive vådt og måske lidt beskidt? Jo der vil (vanen tro) nemlig være vandmelon-slagning (kan let sprøjte med rød saft) og æbledykning (lad være med at tage en hvid t-shirt på hvis folk ikke skal se hvad du har indenunder).

* Hvis det er møgvejr og står ned i stænger griller vi udenfor og spiser inde i cafeen, som vi har booket.


Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon 31 89 94 66 for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Klik for at kommenterer

Skriv en kommentar

pointing
X