Forbind dig til os

Hej, hvad leder du efter?

Anime-miljø

AIOdense – Fredag 22 juni 2018 – Rejsevlogs i Japan

AIOdense – Fredag 22 juni 2018 – Rejsevlogs i Japan

Foreningens egen beskrivelse:

Der er mange af os der drømmer om at rejse (mere) i Japan, og der er mange inspirationer derude til en rejse(r). Nogle af disse af diverse video-blogs (vlogs), og vi introducere jer til nogle af disse denne fredag krydret med egne erfaringer fra os der har været derovre.


Som normalt er der “nyheder fra Japan” klokken 18 (eller kort derefter). Dagens tema kommer på derefter, typisk omkring klokken 19-19:30 alt efter hvornår nyheder slutter plus en halv time derefter til at hente forsyninger og/eller mad.


Foreningen AIOdense holder til på:

Nørregade 60
5000 Odense C
Foreningens møder er normalt fredag klokken 16-22
Ring på telefon-nummeret i døren for at blive lukket ind

Foreningens hjemmeside er www.aiodense.dk

Klik for at kommenterer

Skriv en kommentar

X